برکر Berker برندی درجهت رضایت مشتریان

در میان تجهیزات و لوازم مربوط به اتوماسیون، نام برکر BERKER همواره می‌درخشد. این برند در کنار نام‌های بزرگی چون لوکسون، اشنایدر و… در هوشمند سازی خانه‌ها نقش عمده‌ای دارد. برکر Berker همواره به رضایت مشتریان خود فکر می‌کند و با این شعار که می‌خواهد سالیان طولانی در خانه‌ها بماند، به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در این مطلب سعی بر آن داریم تا کمی در خصوص این برند و محصولات بی‌نظیر آن صحبت کنیم. امیدواریم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

تاریخچه شرکت برکر Berker

برکر Berker در سال 1919 در آلمان شروع به‌کار کرد. فعالیت این شرکت در آغاز با تولید تجهیزات برق ساختمان مانند؛ کلید و پریز آغاز شد. این شرکت از ابتدای کار به معماری توجه خاصی داشت. بنابراین خود را به‌عنوان خاص‌ترین تولیدکننده لوازم برقی در اروپا و دنیا مطرح نمود.

در سال 1928 با مدرسه معماری باوهاس همکاری نمود و محصولات جدید و زیبایی را تولید کرد. پس ازآن در سال 1989 با توسعه سیستم KNX، به عضویت سازمان KNX درآمد. برکر امروزه با تولید بیش از 450 قطعه KNX، یکی از بهترین اعضا سازمان KNX می‌باشد.

برکر Berker تمامی تولیدات خود را در کشور آلمان انجام می‌دهد. این شرکت هیچ کارخانه یا دفتری در کشورهای دیگر دنیا ندارد و توانسته است معروف‌ترین جوایز طراحی و کیفیت کشور آلمان را دریافت کند. همچنین برکر Berker جوایز بین‌المللی بسیاری را در پرونده خود دارد.

محصولات شرکت برکر Berker

برای معرفی محصولات برکر Berker، بهتر است آنها را در دو بخش تقسیم‌بندی کنیم. هرکدام از این بخش‌ها در دنیای مدرن امروز بسیار پرکاربرد و مهم می‌باشند.

کلید Berker

کلیدهای این شرکت در انواع مختلف باکیفیت‌های بسیار بالا تولید و عرضه می‌شوند. از مزایای این کلید و پریزها، ماژولا بودن آنهاست. یعنی امکان ترکیب رنگ، طرح و مکانیز با هر سلیقه و برای هر مکانی وجود دارد.

کلید و پریزهای برکر از باکالیت، ترموپلاستیک، کریستال، چینی، سنگ، استیل ساخته می‌شوند و تأمین‌کننده همه سلایق می‌باشند. مکانیزم‌های این تجهیزات نیز بسیار متنوع می‌باشد و نیاز تمامی افراد را برآورده می‌نماید.

نصب و سیم‌کشی کلید و پریزهای برکر نیز بسیار آسان است. در کنار این کلید و پریزهای دکوراتیو خانگی، کلید و پریزهای صنعتی نیز تولید می‌شوند. این کلید و پریزهای صنعتی نیز ازنظر کیفیت، کارآیی و تنوع درون‌گروهی، برای مراکز مصرف صنعتی بسیار مناسب می‌باشند.

از طرفی برکر علاوه بر توسعه کلید و پریزهای قدیمی خود به پریز و کلیدهای هوشمند، 5 سری پریز و کلیدهای بدون قاب نیز تولید کرده است. پریز و کلیدهای BIQ، TS، TS CRISTAL، R.1و R.3 از این دسته می‌باشند.

سیستم‌های الکترونیکی برند Berker

علاوه بر کلید و پریزهای خانگی و صنعتی، برکر در تولید سیستم‌های الکترونیکی یکی از پیشتازان این عرصه می‌باشد. محصولات الکترونیکی برکر در دنیا پرطرفدار هستند. ازجمله محصولات بی‌نظیر برند Berker می‌توان به محصولات زیر اشاره کرد.

BEST SELLER

حسگرهای حضور شخص در محیط

سنسورها یا حسگرهای حضور شخص از جدیدترین فناوری‌ تشخیص حرارت بدن هستند. در این حسگرها با افزودن متغیرهایی مانند روشنایی، میزان حساسیت به حرکت و تایمر، استفاده از آن را درجاهای مختلف امکان‌پذیر می‌کنند.این سنسورها می‌توانند با تشخیص حضور شخص در یک مکان تاریک، باعث روشن شدن چراغ‌ها شوند. 

ULTIMATE

سیستم هوشمند مدیریت ساختمان KNX

 

پروتکل KNX، رایج‌ترین و پرطرفدارترین استاندارد و پروتکل درزمینه هوشمند سازی در جهان می‌باشد. این پروتکل به‌عنوان یک راه‌کار برای اتوماسیون می‌باشد و کنترل سیستم‌های خانگی، سیستم تهویه مطبوع، مصرف انرژی و نور را بر عهده دارد.

BEST SELLER

سیستم دزدگیر

 

سیستم دزدگیر برکر Berker، با سایر تجهیزات هوشمند سازگار است. در این سیستم اعلام سرقت، به‌راحتی محل حضور سارق مشخص می‌شود و با توجه به سناریوهای نوشته‌شده برای سیستم، سیستم اطلاع‌رسانی‌های خود را انجام خواهد داد.

 

STANDARD

چشم‌های الکترونیکی حرکت

چشم‌های الکترونیکی حرکت، از طریق سنسور مخصوصی که دارند، حرکت افراد را تشخیص می‌دهند و وقتی شخصی وارد محل شود یا از جلوی چشمی بگذرد، آلارم را فعال می‌سازند.این چشم‌های الکترونیکی به حدی دقیق طراحی و ساخته شده‌اند که در مقابل حرکت انسان آلارم آنها به صدا در می‎‌آید ولی در مورد حیوانات خانگی صدای هشداری نخواهند داشت.

 

BEST SELLER

سیستم کنترل رادیویی RadioBUS

 

سیستم کنترل رادیویی بدین‌صورت عمل می‌کند که اگر وسیله‌ای نیاز به کنترل از راه دور داشته باشد، به‌صورت بی‌سیم  از طریق امواج رادیویی کنترل شود. این سیستم در خانه‌های هوشمند کاربرد فراوانی دارد و شرکت برکر یکی از تولیدکنندگان مطرح این سیستم در جهان می‌باشد.

کلیدهوشمند لمسی برکر

از مزایای سیستم هوشمند مدیریت ساختمان KNX می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این پروتکل به‌وسیله انجمن استاندارد اروپا توسعه یافته است و در بیش از 70 کشور دنیا حضور دارد.
 • با استفاده از این پروتکل مصرف انرژی کاهش می‌یابد. همچنین کنترل بسیار ساده، راحت و انعطاف‌پذیر خواهد بود.
 • این پروتکل از چندین رسانه انتقال پشتیبانی می‌کند. این رسانه‌ها شامل؛ کابل KNX، امواج رادیویی و وایرلس، شبکه برق ساختمان و...
 • تجهیزات سازگار با این پروتکل در بیش از 300 شرکت معتبر ساخته می‌شوند.
 • مدارهای قدرت و فرمان در این پروتکل جدا می‌باشد.
 • این پروتکل توانایی کنترل انواع وسایل خانگی و ساختمانی را دارد.
 • محصولات تحت استاندارد KNX، کیفیت بسیار بالایی دارند.
 • این پروتکل توانایی برقراری ارتباط، تعامل، ترکیب و سازگاری با سیستم‌ها و پروتکل‌های دیگر را دارد
 • KNX، از طریق ارسال پیامک، ریموت، پانل لمسی، اینترنت و... کنترل می‌شود.

سیستم دزدگیر هوشمند امکانات زیادی دارد. ازجمله این امکانات؛

سنسور حضور افراد برند berker
 • سناریو شبیه‌ساز
 • تلفیق با دیگر تجهیزات هوشمند
 • ارسال پیامک، به‌صورت خودکار
 • اجرای سیستم صوت هوشمند با پیغام ضبط‌شده کارفرما در زمان ورود افراد غیرمجاز
 • امکان تعریف مناطق مجزا در خانه و کنترل و مدیریت هر منطقه به‌صورت مجزا

درخواست مشاوره هوشمندسازی تخصصی


مهندسین مشاور هوشمندسازی

در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت:

درخواست

مشاوره تخصصی