همه‌ ما می‌دانیم که امنیت یک خانه با درهای آن خانه ارتباط مستقیم دارد. علاوه بر در، عامل مهم دیگری که می‌تواند امنیت در و در حالت کلی امنیت خانه را افزایش دهد، دستگیره‌ در است. دستگیره‌هایی که در زمان‌های نه چندان قدیم مورداستفاده قرار می‌گرفتند، دستگیره‌های عادی و مکانیکی بودند که به‌راحتی باز می‌شدند. طبیعتاَ، چنین دستگیر‌ه‌هایی توانایی تامین امنیت را نداشتند. با افزایش نیاز به هوشمند سازی خانه‌ها، دستگیره هوشمند نیز در دل صاحبان خانه‌ها جای خود را باز کرد.

این دستگیره‌ها برخلاف دستگیره‌های قدیمی، دارای امنیت بسیار بالایی هستند و ویژگی‌های جذابی دارند. در این متن سعی داریم این دستگیره‌ها را توضیح داده و ویژگی‌های بارز آن‌ها را بیان کنیم.

دستگیره‌ی هوشمند چیست؟

همان‌طور که از نام دستگیره‌ هوشمند نیز مشخص است، این دستگیره‌ها در مقایسه با دستگیره‌های معمولی و مکانیکی، از هوش بالایی برخوردار می‌باشند. دستگیره‌های هوشمند، به‌طور عمده با اثرانگشت یا وارد کردن رمز عبور عددی، قابل باز شدن هستند، این یعنی امنیت بسیار بالایی دارند؛ زیرا اثرانگشت که در تلفن‌های همراه نیز استفاده می‌شود، به‌عنوان یکی از بیومتریک‌های انسان به‌حساب می‌رود و برای هر فردی منحصربه‌فرد است. استفاده از چنین قابلیتی برای باز کردن در خانه یا محل کار، باعث بالا رفتن امنیت می‌شود.

ویژگی‌های بارز دستگیره‌ هوشمند

دستگیره هوشمند لوکسون

دستگیره‌های هوشمند، مزایا و ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارند. همین مزیت‌ها باعث شده‌ است تا این یراق‌آلات بسیار پرطرفدار شوند. ازجمله ویژگی‌های بارز آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

امنیت دستگیره هوشمند

دستگیره‌های هوشمند، علاوه بر قفل‌کردن و باز کردن در، توانایی انجام دادن کارهای مرتبط با آیفون ورودی خانه را نیز دارند. به این صورت که مهمانی که به ورودی ساختمان رسیده است، با لمس کردن دکمه‌ای، وجودش در ورودی ساختمان را به اطلاع افراد داخل ساختمان می‌رساند. درنهایت، نفرات داخل ساختمان می‌توانند تصمیم معقولی درباره باز کردن یا باز نکردن در بگیرند.

زبانه‌ قفل این دستگیره‌ها سه لایه است و به‌هیچ‌وجه توسط افرادی غیر از افراد مجاز، قابل باز شدن نیست. همان‌طور که می‌دانید، یکی از دلایل اصلی دستبرد به خانه‌ها، بازماندن در است که در صورت استفاده از دستگیره‌های هوشمند، این مشکل، حل خواهد شد؛ زیرا در صورت بازماندن در برای مدت‌زمان مشخصی، اخطاری به کاربر داده می‌شود . کاربر با دریافت چنین هشداری روی تلفن همراه یا هشداری در قالب صدا، می‌تواند در را ببندد و از مشکلات آتی خودداری نماید.

به طور میانگین، دستگیره‌های هوشمند، توانایی ذخیره کردن 200 اثرانگشت را دارند و از این لحاظ امنیت بسیار بالایی برای این دستگیره‌ها در نظر گرفته شده است.

برخی از این دستگیره‌ها دارای دوربین هستند و می‌توانند تا حدود 30000 تردد را در خود ذخیره کنند. در صورت بروز مشکلات امنیتی، این اطلاعات قابلیت استناد و استفاده هستند. انواعی از این دستگیره‌ها، قابلیت استفاده از کلمه‌ عبور برای باز کردن در را نیز دارند. به این صورت که صاحب‌خانه، کلمه یا عبارتی را تعیین می‌کند و سایر افراد هنگام نیاز به باز کردن در، باید آن عبارت و آن کلمه را بر زبان بیاورد.

باتری

دستگیره‌های هوشمند از باتری استفاده می‌کنند و نیازی به انرژی برق کابل ندارند. اغلب دستگیره‌های هوشمند دارای دو باتری هستند که یکی از آن‌ها به‌عنوان باتری اصلی قلمداد می‌شود. باتری دوم، برای شرایط خاص در داخل دستگیره تعبیه‌شده است.

باتری اصلی در شرایط معمولی قابل‌استفاده است و در صورت کم شدن این باتری، هشداری به کاربر داده می‌شود. درصورتی‌که باتری توسط شارژر مخصوص به خود، شارژ شد، مشکل حل خواهد شد. ولی اگر باتری به هر دلیل شارژ نشد، دستگیره بدون باتری امنیت خانه و ساختمان را تهدید نخواهد کرد. باتری دوم در چنین شرایطی به سراغ کاربر آمده و امنیت را همچنان تضمین می‌کند.

کیفیت دستگیره هوشمند

دستگیره‌های عادی علاوه بر باز شدن به‌راحتی، دارای مشکل دیگری نیز بودند. قفل این دستگیره‌ها، در صورت متصل شدن به ولتاژ برق بالا، آب می‌شوند و در باز می‌شد. اما چنین مشکلی در دستگیره‌های هوشمند غیرقابل‌تعریف است. چراکه قفل این در‌ها در برابر ولتاژ برق بسیار بالا هم مقاوم هستند و از این طریق، غیرقابل باز شدن هستند.

دستگیره‌های هوشمند مورداستفاده‌شده در شرکت ما، ساخت کشور آلمان هستند و از کیفیت ایده‌آلی برخوردار هستند. تکنولوژی‌های روز در این محصولات استفاده‌شده‌اند و برای استفاده از تکنولوژی‌های آینده نیز کاربردی هستند.

زیبایی و تنوع دستگیره هوشمند

علاوه بر مسائل فنی، این دستگیره‌ها دارای زیبایی خاصی هستند و توانایی ست شدن با هر نوع در و پنجره رادارند. این دستگیره‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های فراوانی در دسترس قرار گرفته‌اند. بنابراین، در هر نوع خانه‌ای، قابلیت استفاده رادارند. در خانه‌هایی با معماری سنتی، در خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن، در خانه‌هایی با دکوراسیون پست‌مدرن و …. این دستگیره‌ها قابل‌استفاده هستند.

فقط در‌های معمولی و ضد سرقت نیستند که توانایی استفاده از دستگیره‌های هوشمند را دارند. بلکه در در و پنجره‌های UPVC نیز این دستگیره‌ها قابل‌استفاده هستند. بنابراین، مشکلی برای انتخاب دستگیره وجود ندارد و برای هر حالتی، دستگیره‌ی مناسبی وجود دارد.

اگر اثرانگشت در را باز نکرد چه‌کار باید کرد؟

سنسور‌های اثرانگشت استفاده‌شده در این دستگیره‌ها، دارای جدیدترین تکنولوژی‌ها هستند و از این لحاظ آرامش خاطر را به کاربران می‌دهند. دستگیره‌های هوشمند دارای سنسور اثرانگشت، تقریبا در هیچ شرایطی دچار مشکلات مرتبط با اثرانگشت نمی‌شوند، اما اگر این مشکلات پیش آمد چه باید کرد؟

باید خاطرنشان کنیم که اثرانگشت تنها راه باز کردن این دستگیره‌ها و این در‌ها نیست. همان‌طور که اشاره کردیم، این دستگیره‌های هوشمند، از قفل‌های عددی نیز استفاده می‌کنند و از طریق واردکردن این کد نیز باز می‌شوند. برای فراغ خاطر کاربران، حالت دیگری نیز برای باز کردن دستگیره‌های هوشمند در نظر گرفته‌شده است. کلید‌های دارای تراشه‌ی NFC نیز قادر هستند این در‌ها را باز کنند.

برای استفاده از کلید‌های دارای تراشه‌ی NFC، باید آن‌ها را طبق تصویر به دستگیره‌ها چسباند تا تراشه با دستگیره در ارتباط باشد. به‌محض اینکه این ارتباط بین دستگیره و تراشه برقرار شد، در باز خواهد شد و اجازه‌ی ورود صادر خواهد شد.

در آخرین حالت، اگر نه اثرانگشت در را باز کرد، نه کد عددی اجازه‌ ورود صادر کرد و نه کلید دارای تراشه‌ NFC کارساز بود، کلید مکانیکی باز کننده‌ در است.

کلام آخر

در مورد لوازمی که امنیت محیط خانه را تامین می‌کنند، باید توجه ویژه‌ای به کیفیت آن‌ها داشت. که خوشبختانه، دستگیره‌های هوشمند ارائه شده در شرکت ما نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند. علاوه بر آن، برای آن دسته از مشتریان، که اهمیت بالایی بر زیبایی قائل هستند نیز دستگیره‌های هوشمند پاسخگو خواهد بود.

این دستگیره‌ها با طرح‌های خارق‌العاده و زیبا، برای هر فرد و هر خانواده‌ای مناسب و جوابگو است. اگر سوالی در مورد دستگیره‌های هوشمند دارید، در زیر همین مطلب، در بخش نظرات، از ما بپرسید تا در اسرع وقت پاسخ مناسبی به آن دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *